Автомобілебудування
Найбільш перспективні галузі впровадження нових технологій поверхневих шарів в автомобілебудуванні: системах двигуна, механічних приводів, заміна гальванічного хромування та підвищення стійкості штампування, різні декоративні покриття.
Авіабудування
Суднобудування
- захист надводної і підводної частини корпусу судна від корозії та наростів, антиковзаючі та антистатичні покриття палуби та трапів
-покриття проти обледеніння
Нафтохімічна і хімічна промисловості
Найбільш перспективні галузі впровадження нових технологій захисних поверхневих шарів для хімічних та нафтохімічних підприємств: запірна і регулююча арматура, насосно-компресорна техніка, колонне і резервуарне обладнання.
Медицина
В даний час нанесення біокерамічних покриттів на різні типи ендопротезів є одним з інтенсивно розвиваючих напрямків газотермічного напилення (Zimmer, DePuy J & J, САМ Іmplants). На сьогоднішній день в сучасній медицині біокерамічні матеріали є найбільш сумісними з тканинами організму і перспективними для використання на практиці. Завдяки своїй високій біосумісності і біоадаптивності, вони знаходять широке застосування в ортопедії та стоматології як в якості матеріалу для виготовлення різних імплантатів, так і для отримання біоактивних покриттів на ендопротезах. Саме металеві імплантати з біокерамічним покриттям отримують сьогодні все більш широке поширення, тому що об'єднують механічну міцність металевої основи з біологічними особливостями покриття. Біокерамічні покриття на металевих імплантатах має потрійну позитивним ефектом: підвищення швидкості формування кісткової тканини, можливість утворення зв'язку з кісткою (остеоінтеграція) і зниження утворення продуктів корозії металу. Таким чином, дані покриття дозволяють значно скоротити тривалість імплантації ендопротеза, забезпечують надійний зв'язок з кісткою і збільшують термін служби імплантатів.
Зносостійкі покриття металооброблювального та формоутворюючого інструменту
Декоративні та захисні покриття
Нанесення захисних і декоративних покриттів з використанням вакуумних іонно-плазмових (магнетронного, конденсації з іонним бомбардуванням - КІБ) методів напилення є одним з найсучасніших способів обробки поверхні.Ці методи користуються великою популярністю завдяки екологічній чистоті виробництва і високій якості одержуваних декоративно-захисних плівок.
Одним з матеріалів, що використовується для нанесення захисно-декоративних покриттів, є нітрид титану. Вироби з покриттям з нітриду титану мають високі споживчі властивості: різноманітну колірну гаму, високу стійкість до впливів зовнішнього середовища, тривалі терміни експлуатації. Найбільш широке застосування матеріали з нітрид-титановим покриттям отримали у виготовленні куполів храмів, цивільному будівництві, виготовленні пам'ятників, скульптур, пам'ятних і фірмових знаків, аксесуарів.
Захисно - декоративні покриття наносяться вакуумними методами на вироби з міді, латуні, мельхіору, нейзильберу, сталі, алюмінієвих сплавів, томпаку, пластмас, скла, кераміки, і т.д.
Застосовуючи в процесі обробки різні поєднання реактивних газів (азоту, ацетилену, кисню, вуглекислого газу), можна домогтися практично будь-якого кольорового відтінку поверхні.
Збереження пам'яток культури і підтримання їх в належному стані, достатньо важка і важлива задача. Не в останню чергу це пов'язано з все більш агресивним навколишнім середовищем, яке згубно впливає на культурі пам'ятки, які знаходять на відкритому повітрі. В даному випадку плазмове напилення найбільш перспективний метод формування покриттів на поверхні крупногабаритних виробів для декоративних цілей. Нанесений шар надає виробу привабливий вигляд - в цьому випадку його називають захисно - декоративний - і призначений не тільки для захисту від атмосферного впливу, а й для надання об'єкту визначеного кольору, створення штучної патини.